• 1 z 5
 

Chlazené kuře

 

Domácí kuřata chována v přirozených podmínkách s volným výběhem, krmena krmivy z vlastní produkce. Naše kuřata vykrmujeme 3 měsíce. Ochutnejte ten rozdíl.

Měrná cena od 135 Kč / 1 kg
od 162 Kč
Kategorie Maso a vejce
Zvolte variantu
1,20 kg Vyprodáno 162 Kč
1,50 kg Vyprodáno 203 Kč
 

Naše kuřata jsou chována na podestýlce přírodního původu a od stáří dvou měsíců mají k dispozici volný výběh s pastvou na zeleném porostu. Nevyužíváme umělých světelných režimů, tak jako je tomu v konvenčních chovech. Dbáme na to, abychom jim umožnili do maximální míry jejich přirozený projev. Volný pohyb zvířat na čerstvém vzduchu a slunci má blahodárný vliv na jejich zdraví. Kuřata chováme v menších skupinách, což je jeden z faktorů, který nám také umožňuje vyhýbat se preventivním chemickým ochranným látkám a jiným veterinárním aditivům.

Kuřata jsou krmena převážně obilím z naší produkce a dokrmují se na travnatých výbězích, což je ekonomicky náročnější, než v konvenčních chovech.

Proč konzumovat kuřecí maso?

Pro svoji snadnou a variabilní úpravu je kuřecí maso velmi žádané mezi konzumenty, můžeme jej vařit, péct, smažit a grilovat, což je pro dnešního konzumenta velmi atraktivní.

Kuřecí maso je výborným zdrojem proteinů a obsahuje nízké množství tuku, což z něj dělá dietetickou špičku. Jeho konzumace napomáhá ke vstřebávání selenu, který chrání tělo při stresu a zvyšuje účinnost imunitního systému.

Z vitamínů a minerálů jsou zastoupeny především: A, B6, niacin, fosfor, draslík a selen.