Slepičí vejce tř. A balení 30 ks

Neohodnoceno
 

Slepičí vejce třídy A, které byly vyprodukovány na naší farmě ve volném výběhu a jsou prvotřídní domácí kvality!

Dostupnost Momentálně nedostupné
Měrná cena 5,50 Kč / 1 ks
165 Kč
Kategorie Maso a vejce
Položka byla vyprodána...
 

Naše slepičky nosného typu jsou chovány ve volném výběhu a denně mají k dispozici zelenou pastvinu. Dbáme na to, abychom jim umožnili do maximální míry jejich přirozený projev. Volný pohyb zvířat na čerstvém vzduchu a slunci má blahodárný vliv na jejich zdraví a promítá se i do jejich produkce vajec.Ke krmení používáme výhradně domácí krmivo z vlastní produkce - obilniny, obilný šrot, řepa, brambory, kopřivy, syrovátka z kozího mléka. Nepoužíváme krmné směsi od externích dodavatelů. V našem chovu doposud nebyla podávána žádná veterinární léčiva.

Vejce jsou ručně sbírána 2x denně, jsou prosvěcována a označena naším kódem 1CZ4165. Jsme pod pravidelným veterinárním dohledem a jsme oprávněni dodávat naše vejce i do restaurací a zdravých škol.

Proč konzumovat vejce?

Vejce jsou zdrojem široké škály vitamínů, minerálních látek a v neposlední řadě také aminokyselin a antioxidantů. Pravidelná konzumace vajec podporuje zdraví našich kostí a upevňuje imunitu. Díky bioaktivnímu cholinu obsaženému ve vejcích podporujeme dobré fungování nervové soustavy. Lutein a zeaxantin napomáhají k obnovování oční sítnice a jsou prevencí zrakových degenerací. Vejce je zdrojem lecithinu, který si náš organismus nedovede sám vyrobit. Vejce mají spolehlivě oproti mléčným či masným výrobkům nejlépe biologicky využitelnou bílkovinu.

Z vitamínů a minerálů jsou zastoupeny především: A, B5, B12, B2, B6, D, E, K, vápník, fosfor, draslík, železo, zinek.

Hmotnost 1.35 kg