Kozí mléko

Neohodnoceno
 

Od 18.10.2021 je výroba mléčných produktů ukončena. Další výroba bude zahájena od května 2022. 

Za uvedenou cenu je v nevratné plastové lahvi. Požadujete-li ekologičtěji a zdravěji mléko ve skle, zakupte si u nás i skleněnou lahev s víčkem, která je po řádném umytí vratná a při příštím nákupu již za obal neplatíte.

Dostupnost Momentálně nedostupné
50 Kč
Kategorie Mléčné výrobky
Položka byla vyprodána...
 

 

Krmivo pro naše zvířata je získáváno vlastními silami. Je tvořeno převážně senem, slámou, ječmenem, ovsem a pšenicí, což je alfou omegou kvality našich výrobků. Mléko je dojeno ručně do kádí, okamžitě zchlazeno a uchováváno v mléčných tancích.

Proč pít kozí mléko?

Koza patří mezi selektivnější zvířata, proto má tendenci si vybírat z krmiva opravdu to nejcennější a to, čím ji krmíme má přímý vliv na to, co se transportuje i do mléka.

Kozí mléko obsahuje na rozdíl od kravského více bílkovin i tuku, nutričně je hodnotnější i lépe stravitelné, protože obsahuje o několik procent méně laktózy, než kravské mléko a proto je doporučováno konzumentům, kteří hůř tráví mléčný cukr. Tuk v kozím mléce je přirozeně homogenní a tím lépe stravitelný.

Z vitamínů, minerálů a dalších látek jsou zastoupeny především: A, B1, B2, B12, C, D, E, vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, minerální soli, kyselina listová, taurin.

 

 

Hmotnost 1 kg