Kozí mléko

Neohodnoceno
 

Za uvedenou cenu je v nevratné plastové lahvi. Požadujete-li ekologičtěji a zdravěji mléko ve skle, zakupte si u nás i skleněnou lahev s víčkem, která je po řádném umytí vratná a při příštím nákupu již za obal neplatíte.

Dostupnost Skladem
50 Kč
   
Kategorie Mléčné výrobky
 

 

Krmivo pro naše zvířata je získáváno vlastními silami. Je tvořeno převážně senem, slámou, ječmenem, ovsem a pšenicí, což je alfou omegou kvality našich výrobků. Mléko je dojeno ručně do kádí, okamžitě zchlazeno a uchováváno v mléčných tancích.

Proč pít kozí mléko?

Koza patří mezi selektivnější zvířata, proto má tendenci si vybírat z krmiva opravdu to nejcennější a to, čím ji krmíme má přímý vliv na to, co se transportuje i do mléka.

Kozí mléko obsahuje na rozdíl od kravského více bílkovin i tuku, nutričně je hodnotnější i lépe stravitelné, protože obsahuje o několik procent méně laktózy, než kravské mléko a proto je doporučováno konzumentům, kteří hůř tráví mléčný cukr. Tuk v kozím mléce je přirozeně homogenní a tím lépe stravitelný.

Z vitamínů, minerálů a dalších látek jsou zastoupeny především: A, B1, B2, B12, C, D, E, vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, minerální soli, kyselina listová, taurin.

 

 

Hmotnost 1 kg